W ostatnią sobotę ponad tysiąc osób z całego kraju i z zagranicy brało udział w IX edycji spływu  kajakowego "500 kajaków" na rzece Bug w Drohiczynie. Jest to coroczne, dwudniowe wydarzenie, mające na celu  propagowanie aktywnego wypoczynku w dolinie rzeki Bug oraz promocję jej ogromnych walorów przyrodniczych.

Spływ każdego roku odbywa się tą samą trasą. Rozpoczyna się Drohiczynie i kończy w miejscowości Granne. Bardziej wytrwali kajakarze mogą wybrać wersję dwudniową i kontynuować spływ na trasie Granne – Nur.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Wód Polskich! Jako partner wydarzenia byliśmy tam ze swoim stoiskiem promocyjnym, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników spływu. Opowiadaliśmy o naszym Gospodarstwie, o sposobach oszczędzania wody,  o retencji i wszystkich kampaniach społecznych Wód Polskich m. in. #Stop Suszy, #Wody To Nie Śmietnik. Jak zawsze przygotowaliśmy ciekawą atrakcję w postaci zabawy z „wodnym” kołem fortuny. Swoich sił w zakresie edukacji wodnej próbowali nie tylko najmłodsi, ale i starsza część uczestników wydarzenia, wszystkim wręczyliśmy drobne upominki.

W przyszłym roku przed nami jubileuszowa - X edycja spływu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.