Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej  w Lublinie zaprasza dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych do udziału w Programie Szkoła Przyjazna Wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI”. Program jest przeznaczony dla zainteresowanych realizacją edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych.  Placówka, która zrealizuje założenia programu otrzyma certyfikat "Szkoły Przyjaznej Wodzie".

Organizator – PGW Wody Polskie zapewnia materiały edukacyjne oraz zakłada możliwość wykorzystania infrastruktury hydrotechnicznej w terenowych zajęciach edukacyjnych, a także pokazów z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy.

Udział  w programie jest bezpłatny.

Program jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury,  Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

Nabór do programu prowadzony jest od 4 października 2021 r. do końca października 2021 r.  Zgłoszenie należy potwierdzić w formularzu - załącznik Karta Zgłoszenia. Program będzie realizowany od 01.11.2021 r. do 30.06.2022 r.

Szczegółowe informacje, regulamin programu oraz materiały edukacyjne, w tym dokumenty wymagane w procesie zgłaszania do udziału w programie, znajdują się na stronie https://lublin.wody.gov.pl/nasze-dzialania/szkola-przyjazna-wodzie-aktywni-blekitni  Dodatkowo zapraszamy do kontaktu z koordynatorem programu pod numerem telefonu: 532 032 240,  (81) 531 03 06  oraz adresem email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
aktywni OK