Zalew Zemborzycki jest dla mieszkańców Lublina i okolic bardzo ważnym miejscem rekreacji i wypoczynku. Każdego dnia, zwłaszcza w miesiącach letnich, można spotkać nad zbiornikiem  wypoczywające rodziny z dziećmi, spacerowiczów oraz wybierających czynny wypoczynek, rowerzystów.

Korzystając z uroków jakie oferuje nam zbiornik Zemborzycki, musimy jednak zawsze pamiętać, że #WodyToNieŚmietnik!

Zaśmiecanie wód  to w naszym kraju prawdziwa plaga! Pracownicy Wód Polskich każdego roku zbierają setki ton różnego rodzaju odpadów, które trafiają do rzek, innych zbiorników wodnych oraz notorycznie pojawiają się w ich pobliżu.

 

Lubelskie Wody Polskie w ramach  kampanii społeczno – edukacyjnej „Wody to nie śmietnik” przeprowadziły w minioną sobotę akcję sprzątania zbiornika Zemborzyckiego.

Z wody i lądu przemierzaliśmy wzdłuż i wszerz Zalew Zemborzycki, znajdując ogromne ilości śmieci: butelek, worków plastikowych, papieru, a nawet zużytych opon samochodowych.

Niniejsze wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez udziału naszych Partnerów: Okręg PZW Lublin, kajaki.lublin.pl, Ekoland Sp. z o.o., WOPR Lublin, KM PSP w Lublinie oraz lubelskie Pogotowie. 

Wszystkim uczestnikom ogromnie dziękujemy za zaangażowanie i poświecenie swojego sobotniego czasu na rzecz tak szlachetnej akcji.

#WodyToNieŚmietnik   #SzanujWody