Konkurs „Zalew – moja historia” zorganizowany został przez lubelskie Wody Polskie i Kurier Lubelski. Chętni do udziału w konkursie nadsyłali swoje fotografie znad Zalewu Zemborzyckiego wraz z krótką historią związaną z tym miejscem od sierpnia  do końca grudnia ubiegłego roku.  

Nadesłano bardzo wiele pięknych i malowniczych zdjęć oraz rodzinnych, wzruszających  historii.  Wśród nadesłanych fotografii są również te z okresu kiedy zbiornik Zemborzycki dopiero powstawał.

Komisja konkursowa po długich obradach wyłoniła Laureatów konkursu choć nie było to łatwe  zadanie  z uwagi na dużą różnorodność nadesłanych zdjęć i ciekawych historii.

 

 22 stycznia w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród wszystkim Laureatom konkursu. Nagrody wręczała Agnieszka Szymula – Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie  wraz z  Dawidem Kosteckim - Zastępcą Dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą RZGW Lublin.

Laureaci otrzymali bardzo interesujące nagrody rzeczowe:

I miejsce – namiot turystyczny

II miejsce – zestaw walizek podróżnych

III miejsce – plecak trekkingowy

Za wyróżnione zdjęcia wręczaliśmy profesjonalne lornetki.

600ff92c0eb91 d

 

Fot. Łukasz Kaczanowski, Kurier Lubelski

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie  wspaniałych zdjęć i  historii związanych z naszym lubelskim zbiornikiem Zemborzyckim, a Kurierowi Lubelskiemu  za doskonałą i owocną współpracę.