Lubelskie Wody Polskie przy współpracy z Telewizją Polską Oddziałem w Lublinie przygotowały cykl 3  programów  dotyczących  Zalewu Zemborzyckiego pt.: "Zalew Zemborzycki - Wczoraj, Dziś, Plany Rozwoju". Każdy z odcinków przedstawiać będzie Zalew w różnych odsłonach.

Pierwszy przedstawia zarys historyczny lubelskiego Zalewu Zemborzyckiego m.in. koncepcję jego budowy, stronę techniczną oraz podstawowe funkcje.

Druga odsłona poświęcona jest  zbiornikowi Zemborzyckiemu  pod kątem jego funkcjonowania, stanu prób rewitalizacji na przestrzeni lat.  Jak wygląda Zalew na dzień dzisiejszy, jaki jest obecny stan  wody w zbiorniku oraz jego wielowymiarowa funkcjonalność i znaczenie dla mieszkańców Lublina i okolic.

Trzeci odcinek nakręcony przez TVP 3 Lublin to Zalew Zemborzycki w przyszłościowych planach. Będzie to audycja poświęcona planom i działaniom Wód Polskich na rzecz zbiornika w zakresie jego całościowej rewitalizacji i przebudowy.

Premiera trzech audycji " Zalew Zemborzycki - Wczoraj, Dziś, Plany Rozwoju” na antenie  TVP 3 Lublin odbędzie się w dniach 12, 19 i 26 grudnia br. o godzinie 11:00.

Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć audycji w dniu ich premiery, lubelska TVP  wyemituje powtórki w dniach 9,16 i 23 stycznia 2021 roku również o godz. 11:00.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!IMG 1777