joanna2022 1

Gospodarowanie wodami to proces, na który musimy patrzeć wielowymiarowo, a edukacja wodna to podstawa kształtowania poprawnych nawyków. Z naszymi kampaniami Stop Suszy, Stop Powodzi, a także programem Aktywni Błękitni chcemy docierać jak najszerzej, dlatego ostatnio zagościliśmy na antenie Radia Zet i RMF FM.

 

Nie możemy zapominać o wodzie

Naszym celem było uświadomienie słuchaczom, że zmiany klimatyczne bezpośrednio łączą się z gospodarką wodną oraz że codzienne wybory każdego z nas, mają wpływ  na zasoby wodne zarówno w Polsce, jak i na świecie. To właśnie od naszych działań zależy jaką ilością i jakością zasobów wodnych dysponujemy oraz to czy będziemy odporni na deficyty wody w przyszłości.

Nagrania są emitowane na antenach Radia Zet oraz Radia RMF FM.

 

Aktywni Błękitni

W studio Radia Zet i Radia RMF FM opowiadaliśmy o programie edukacyjnym Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie, a także o tym jak chronić zasoby wodne poprzez retencję wody opadowej. W rozmowie podkreśliliśmy również, że zanieczyszczenie zbiorników wodnych to nadal ogromny problem w naszym kraju.

 

Stop Suszy

Podczas rozmów opowiadaliśmy  także o programie Stop Suszy, tłumaczyliśmy czym jest ślad wodny podkreślając, że niemal przy każdej produkcji wykorzystywane są ogromne ilości wody. Mówiliśmy również o problemie zanieczyszczenia zbiorników wodnych i licznych akcjach sprzątania, które organizujemy w ramach kampanii #WodyToNieŚmietnik.

 

Edukacja wodna

W dobie postępujących zmian klimatycznych edukacja wodna jest jednym z kluczowych elementów kształtowania poprawnych nawyków i odpowiedzialnych postaw środowiskowych. To od umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi i dbałości o środowisko naturalne zależeć będzie przyszłość naszej planety.

Podcasty i artykuły są także dostępne w serwisach stylzycia.radiozet.pl, rmfon.pl; ​​​​​​​​​​​​​​

Małgorzata Matuszewska

Departament Komunikacji ​​​​​​​i Edukacji Wodnej

joanna2022